Naliadragneel4 Naliadragneel4
  • 22-04-2018
  • Mathematics
contestada

You want to buy some noodles.A 7-ounce package costs 2.59$.A 12-ounce package costs 4.68$. A 22-ounce package costs 7.92$.Which package is the best by?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2018
1-ounce :

2,59 : 7 = 0,37$
4,68 : 12 = 0,39
$
7,92 : 22 = 0,36
$  -  the best package  (22-ounce  7,92$).
Answer Link
stephenezeagwa stephenezeagwa
  • 27-10-2021

Answer:

cap

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Manuel created a factor tree and wrote the prime factorization of 60 shown below. A factor tree of 60. 60 branches to 4 and 15. 15 branches to 3 and 5. The equ
(z + 3)2 Draw me an area that shows the expression
I'LL GIVE YOU 75 POINTS!!! Based on information in The Evolution of Useful Things, what prompted the creation of waterproof sandpaper? O early sandpaper falling
The bold adjective describes which noun? Black Panther's shoulders, huge and strong, ached after carrying all the boxes.
The Veldt” Questions awnser key
Hi .Please I need the name of 15 countries and what their inhabitants are called.For example : Japan - Japanese​
What Best describes the democratic party in the 1800s
A like is thrown upward with a velocity of 5m/s
Chuck wants to know how many electrons in an atom are not paired up. Which model would be best for Chuck to write out? a set of quantum numbers for the last el
what does 1+1 equal?